Rolety okienne, zewnętrzne i inne..

Rolety okienne wewnętrzne

W dzisiejszych czasach jesteśmy narażeni na dużą ilość bodźców, które nas zalewają codziennie z każdej możliwej strony. Nasz mózg nie jest w stanie sobie z tym poradzić w stu procentach, co przekłada się na problemy z zasypianiem, a co za tym idzie na permanentne zmęczenie. Zatem, w jaki sposób możemy zadbać od odpowiedni sen i co za tym idzie o więcej energii w ciągu dnia?

Kilka kroków w stronę łóżka

Najpierw powinniśmy zacząć od odpowiedniego przygotowania się do snu.

W pierwszej kolejności należy zainwestować w rolety okienne wewnętrzne. Odpowiednie ograniczenie światła, które do nas dociera powinno pobudzić szyszynkę do produkcji melatoniny, czyli hormonu, który ułatwia zasypianie.

W przypadku rolet okiennych wewnątrz mieszkania, ważne jest to żeby materiał, z którego będą zrobione w jak najmniejszym stopniu przepuszczał światło. Kolejnym krokiem jest rezygnacja z używania wszelkich urządzeń elektronicznych przed snem, ponieważ niebieskie światło emitowane przez ekrany również wstrzymuje produkcję melatoniny. Nie warto też przed samym pójściem spać najadać się, ponieważ nasz organizm zamiast odpoczywać, skupi się na trawieniu.

Do boju… znaczy się snu

Tak przygotowani możemy się szykować do poprawiania kondycji naszego snu. Odkładamy wszelkie urządzenia elektroniczne, łapiemy dobrą książkę, zasłaniamy rolety okienne, wewnętrzne lekkie oświetlenie odpalamy po drodze i kierujemy się do łóżka.